Klinika Ambroziak oferuje pełen zakres wzajemnie uzupełniających się zabiegów z zakresu: dermatologii estetycznej i klinicznej, chirurgii plastycznej i naczyniowej, flebologii, ginekologii estetycznej i klinicznej, laryngologii, ortopedii, andrologii, urologii oraz fizjoterapii, dietetyki i kosmetologii.
Porada

Młodość: poznasz ją po dłoniach

Redakcja WP Kobieta
11 grudnia 2016

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, ale to dłonie najszybciej powiedzą o tobie prawdę. Wystarczy jedno spojrzenie na kobiece dłonie, by wyczytać z nich jej wiek, styl życia, uprawiane sporty. O ile twarzy poświęcamy mnóstwo uwagi, dbamy o nią podczas codziennej pielęgnacji, chronimy przed słońcem, upiększamy w gabinetach medycyny estetycznej, o tyle dłonie traktujemy po macoszemu.

„Dłonie Madonny” to termin stworzony przez klientki gabinetów medycyny estetycznej. I wyjątkowo nie chodzi o wzorowanie się na królowej pop, a o uniknięcie tegoż efektu. Bo Madonna, która poświęciła mnóstwo czasu i pieniędzy na odmłodzenie niemal każdej części ciała, chyba zapomniała o dłoniach. Dlatego na większości oficjalnych imprez pokazuje się w rękawiczkach bez palców, żeby ukryć nieestetyczny wygląd rąk. A można było temu zapobiec. Wymagana jest jednak systematyczność, bo nasze dłonie codziennie są narażane na działanie detergentów, szkodliwego promieniowania słonecznego, zmiennej temperatury. Nawet przyjemne zajęcia, jak jazda na rowerze czy praca w ogródku, mogą pozostawić negatywne ślady na ich skórze. Dlatego tak ważna jest systematyczna pielęgnacja i korzystanie z osiągnięć medycyny estetycznej, gdy krem do rąk to za mało.

Jeśli masz 20-30 lat i nie chcesz w przyszłości zmagać się z „efektem Madonny”, naucz się nakładać krem do rąk po każdym ich myciu. Noś tubkę w torebce, postaw jedną na biurku w pracy i koło łóżka. Szkodliwe detergenty zawarte w mydle czy żelu pod prysznic mocno wysuszają skórę dłoni i pozbawiają ją ochronnej warstwy lipidowej. Trzeba ją uzupełniać. Stosowanie kremu to podstawa. Druga rzecz, o której pamięta zaledwie garstka kobiet, to ochrona przeciwsłoneczna. Przypominamy sobie o niej na plaży, ale nawet wtedy omijamy dłonie. A to ogromny błąd. Codzienne stosowanie kremów z wysokim filtrem (minimum SPF 30) to najlepszy sposób, aby uniknąć powstawania nieestetycznych plam i przebarwień na skórze, o raku nie wspominając.

Ale co zrobić, jeśli w młodości piękne dłonie brałaś za pewnik, a teraz ślady tej niefrasobliwości są widoczne gołym okiem? Nie załamuj rąk, tylko pokaż je specjaliście. I nie mam na myśli manikiurzystki, bo ona zadba tylko o piękny wygląd paznokci i skórek. Klinika medycyny estetycznej to miejsce, w którym kompleksowo zadbasz o swoje dłonie.

- Dłonie są ciągle eksponowane na promieniowanie UV oraz mają kontakt z różnego rodzaju detergentami, dlatego tak szybko widać na nich oznaki starzenia się skóry. Medycyna estetyczna dysponuje wieloma zabiegami poprawiającymi jędrność i wygląd skóry dłoni – uspokaja dr Katarzyna Bałabańska z Kliniki Ambroziak.

W ofercie kliniki znajdziemy cały wachlarz zabiegów, które pomogą odzyskać piękny i młody wygląd dłoni. - Podstawowym zabiegiem jest mezoterapia z wykorzystaniem koktajli witaminowych (300 zł / zabieg) czy bogatopłytkowego osocza, która pozwala na poprawę jędrności i elastyczności skóry, a także jest prewencją starzenia się skóry – tłumaczy. Mezoterapię warto wykonywać jeszcze zanim pojawią się problemy ze skórą. Jeśli zaniedbywałaś ręce i masz teraz problemy z mocno widocznymi żyłami i utratą jędrności skóry, niezbędne będą wypełniacze. Tutaj możliwości jest kilka. Ekspertka z Kliniki Ambroziak poleca zabieg Advive, czyli wypełnianie własną tkanką tłuszczową (grzbiety dłoni / 3000 zł). Zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu i daje natychmiastowy, trwały efekt. Rezultaty utrzymają się nawet przez kilka lat. Jeśli perspektywa pobierania tkanki tłuszczowej z własnego ciała nieco cię przeraża, alternatywą jest zabieg Radiesse, czyli wypełnianie z zastosowaniem hydroksyapatytu wapnia (2500 zł / 1,5 ml). Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, nie podaje się podczas niego składników pochodzenia zwierzęcego i nie wywołuje reakcji alergicznych. Nie wymaga również wykonania wstępnych testów uczuleniowych. Radiesse podany do tkanki podskórnej powoduje natychmiastowe zwiększenie objętości i jednocześnie stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych. Efekt utrzymuje się przez 18 miesięcy, a potem stopniowo zanika. – Po zabiegu dłonie mają młodszy i zdrowszy wygląd, a naczynia przestają być tak widoczne – przekonuje dr Bałabańska.

Zabiegi z wypełniaczami nie rozwiążą jednak problemów z przebarwieniami skóry. Tutaj niezbędny będzie laser frakcyjny i kilka wizyt w klinice. Fraxel Dual (1000 zł / zabieg) to laser, który tworzy tysiące mikrouszkodzeń (niewidzialnych gołym okiem), co prowokuje procesy gojenia się organizmu, w tym produkcję nowego kolagenu; blizny są wypełnione, przebarwienia usunięte, a skóra jest gładsza. Aby usunąć przebarwienia na dłoniach, potrzeba 3-5 sesji. Każda wizyta w Klinice Ambroziak jest krótka, trwa bowiem ok. pół godziny. Następnie przez dwa dni skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. I jak w przypadku każdego zabiegu z użyciem lasera, przez 4 tygodnie należy chronić skórę przed działaniem słońca. Ale finalne efekty są tego warte!

wszystkie porady

Promowane porady: