Klinika Ambroziak oferuje pełen zakres wzajemnie uzupełniających się zabiegów z zakresu: dermatologii estetycznej i klinicznej, chirurgii plastycznej i naczyniowej, flebologii, ginekologii estetycznej i klinicznej, laryngologii, ortopedii, andrologii, urologii oraz fizjoterapii, dietetyki i kosmetologii.
Porada

Błędy młodości nie muszą cię ścigać do końca życia

Redakcja WP Kobieta
18 października 2016

„Ja mam dwadzieścia lat, ty masz dwadzieścia lat”, robimy mnóstwo głupot. Część z nich kończy się tylko bólem głowy, inne – złamanym sercem. Jest cała masa błędów młodości, które mogą się za nami ciągnąć do końca życia. Ale nie muszą. Zrobiony spontanicznie tatuaż da się usunąć, 10 kilogramów, które przybrałaś podczas studiów, da się zgubić, a pracę, którą wymarzyli sobie rodzice, a która kompletnie ci nie odpowiada – zmienić. Trzeba tylko wiedzieć, jak się za to zabrać.

Pokolenie dzisiejszych dwudziestolatków, wychowane na grach komputerowych, jest przekonane, że wszystko da się powtórzyć czy zmienić. Tak jak w grze ma się nieskończoną liczbę żyć, tak
i w rzeczywistości można wiele rzeczy poprawić, zacząć od nowa. I o ile podejście to nie sprawdza się za kierownicą (jadąc jak wariat, ryzykujesz, że nie będzie ci dane wejść w ten sam zakręt drugi raz, tylko bez wypadania z drogi), to w kwestii życiowych wyborów warto czasem wziąć przykład
z młodzieży i spróbować jeszcze raz. Zwłaszcza gdy mówimy o karierze. Polski system edukacji został tak stworzony, że wymaga od osiemnastolatka przewidywania przyszłości i wybrania tuż po maturze kierunku studiów, zanim jeszcze zdołał zasmakować w studenckim życiu czy postawić jakikolwiek krok w świecie zawodowym. Jeśli więc jako młoda dziewczyna kierowałaś się rodzinną tradycją i bez zastanowienia złożyłaś dokumenty na prawo czy technologię żywienia, a teraz każdy dzień w pracy jest dla ciebie męczarnią, nie załamuj się.

Wytrwałość i systematyczność

Pracy nie da się zmienić z dnia na dzień, ale decyzja podjęta lata temu nie musi cię wiązać do końca życia. Najpierw zastanów się, czy konieczna jest zmiana branży. Może irytują cię współpracownicy, demotywuje brak podwyżek lub ilość czasu, jaką spędzasz na dojazdy do pracy? Jeśli problem tkwi
w miejscu, a nie rodzaju pracy, zacznij rozglądać się za inną firmą. A może masz już na tyle doświadczenia i pomysłów, aby rozkręcić własny biznes? Nie jest to łatwe. Ale korzystając z funduszy europejskich i wsparcia lokalnego inkubatora przedsiębiorczości, możesz krok po kroku zbudować swoją markę i zostać swoim własnym szefem. Założenie firmy to kwestia krótkiej wizyty
w urzędzie miasta. Wnioski o dofinansowanie, choć niełatwe, również można wypełnić samemu. Poszukiwanie inwestorów możesz zacząć od kampanii crowdfoundingowej. Ważne, abyś umiała sprzedać swój pomysł i wzbudzić emocje potencjalnych inwestorów.

Bywa również tak, że praca, która totalnie nas pasjonowała, zaczyna irytować. Wówczas może pomóc długi urlop albo zupełna zmiana kierunku. Jesteś doskonałą księgową, ale marzysz o pisaniu książek dla dzieci? Nie rzucaj pracy z dnia na dzień. Swojej pasji będziesz musiała poświęcić każdą wolną chwilę i dopiero po jakimś czasie będziesz mogła przekształcić ją w pracę, która przynosi dochody. Ale jest to wykonalne. Spójrz tylko na blogerki urodowe, które swoją przygodę z modą zaczynały od kilku wpisów miesięcznie. Dzisiaj mają swoje serwisy, projektują ubrania, jeżdżą po świecie. Kluczem do sukcesu w wolnym zawodzie jest wytrwałość i systematyczność.

Do końca życia?

O ile błędy popełnia się szybko, usuwanie ich konsekwencji wymaga czasu. Przykład? Zakochana po uszy tatuujesz na ciele imię ukochanego. Mija rok i po waszej wielkiej miłości nie ma śladu.
A właściwie jest – jeden, na twoim ramieniu czy łopatce. Na szczęście nie musi tam być do końca życia, bo medycyna estetyczna poszła bardzo do przodu. Usuwanie tatuażu trwa wprawdzie prawie rok, bo wymaga 10 sesji powtarzanych co miesiąc, ale jeśli jest robione w dobrej klinice, ból jest niwelowany. Dr Katarzyna Bałabańska, specjalista dermatolog z Kliniki Ambroziak uspokaja tych, którzy boją się bólu podczas procedury. - Zabiegi usuwania tatuażu są dość bolesne, jednak zastosowanie różnego rodzaju technik znieczulających pozwala na to, by zabieg był jak najmniej odczuwalny. W celu uzyskania satysfakcjonującego efektu należy wykonać serię ok. 10 zabiegów
w odstępach miesiąca – tłumaczy. Cena serii zabiegów zależy od wielkości i koloru tatuażu. Usunięcie niewielkiego, czarnego dzieła to koszt ok. 5000 zł. - Końcowy efekt uzależniony jest od wielu składowych, miedzy innymi rodzaju tatuażu, koloru, głębokości umieszczenia barwnika oraz kondycji skóry pacjenta – informuje. Nie każdy tatuaż da się w pełni usunąć. W wielu przypadkach możliwe jest prawie całkowite usunięcie pigmentu, ale bywa, że po rysunku na ciele zostaje jasny ślad. Oczywiście jest on o wiele mniej widoczny niż sam tatuaż. Ale warto o tym pamiętać, siadając na fotelu tatuatora. Bo choć w placówkach takich jak Klinika Ambroziak można zatuszować przeszłość, lepiej poświęcić ten czas na pielęgnację naszego ciała czy poprawę kondycji twarzy – będzie o wiele przyjemniej!

Musisz pamiętać o dwóch rzeczach

Równie przyjemna może być walka ze zbędnymi kilogramami. Nie przewidziało ci się. Zrzucanie kilogramów to nie katorga i wyliczanie listków sałaty. Pod warunkiem, że masz dobrego przewodnika, który pomoże ci odzyskać sylwetkę sprzed ciąży czy w końcu uporać się z dodatkowymi centymetrami, które pojawiły się wokół bioder jeszcze na studiach i od lat nie chcą zniknąć. Zaczynając walkę o nową, zdrowszą sylwetkę, musisz pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze,
70 proc. sukcesu to odpowiedni jadłospis, 30 proc. – aktywność fizyczna. Po drugie, regularność
i wytrwałość to klucz. Po drodze zdarzą ci się gorsze momenty, chwile zwątpienia czy okresy, kiedy waga będzie stała. Wówczas niezbędna będzie pomoc dietetyka. Doskonałych specjalistów znajdziesz w Klinice Ambroziak. Nie tylko ułożą ci smaczny jadłospis, ale podpowiedzą, jak się go trzymać i będą wsparciem, gdy dopadnie cię kryzys, oraz dodadzą skrzydeł, gdy będziesz tego potrzebować.

Wspólnie z dietetykiem z Kliniki Ambroziak określicie cele i termin ich realizacji. Musisz mieć świadomość, że pierwsze kilogramy będą leciały błyskawicznie, ale potem może przytrafić się okres stagnacji. Właśnie wtedy kluczowa jest rola dietetyka. Analizując skład ciała, ustali odpowiednią dietę, podpowie, co zrobić, aby waga znów ruszyła. Mając jego wsparcie, łatwiej będzie trzymać się upragnionego celu.

Bo prawda jest taka, że w każdej walce niezbędne są dwa elementy: wytrwałość i pomoc zaufanej osoby, która w odpowiednim momencie wkroczy i wesprze cię w pokonywaniu przeciwności. Twoim zadaniem jest nie poddawać się.

wszystkie porady

Promowane porady: